نشریات

مجلات تخصصی پژوهشگاه

1. آینه پژوهش
    مجله آینه پژوهش در سال 1369 به انگیزه بهسازى پژوهش و نشر از طریق «اطلاع رسانى» و «نقد میراث مکتوب» ارائه می شود و تاکنون 147 شماره از آن منتشر شده ‌است.

2. اخلاق
     با توجه به ظرفیت¬های حوزه علمیه اصفهان و مراکز آموزش عالی این استان به ویژه دانشگاه اصفهان، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به منظور ارتباط مؤثرتر با حوزویان و دانشگاهیان استان، از سال 1384 اقدام به انتشار نشریه‌ «اخلاق» نموده است. این نشریه در سال 1391 موفق به اخذ مجوز علمی- ترویجی گردید و تاکنون 33 شماره از آن منتشر شده ‌است.

3. پژوهش‌های قرآنی
        فصلنامه پژوهش‌های قرآنی یکی از مهم ترین مجلات تخصصی در حوزه علوم و معارف قرآن به شمار می‌آید که در سال 1373 به همت محققان گروه علوم قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی راه‌اندازی شد و تاکنون 76 شماره از آن منتشر شده ‌است. پایگاه اطلاع‌رسانی فصلنامه پژوهش‌های قرآنی به نشانی
www.quran-p.com در اختیار علاقه¬مندان می‌باشد.

4. نقد و نظر
    نقد و نظر، نشریه‏اى علمی- پژوهشی در حوزه فلسفه و الهیأت است که در سال 1373 به خانواده مطبوعات کشور پیوست و تاکنون 69 شماره از آن منتشر شده است.

5. حوزه
        فصلنامه حوزه در سال 1361 تأسیس و تا سال 1388 هر دو ماه یک بار و از آن پس به صورت فصلنامه نشر یافته و در دسترس اهل نظر قرار گرفته است و تاکنون 170 شماره از آن منتشر شده ‌است.

6. فقه
     فصلنامه فقه از سال 1372 ابتدا به عنوان پیش شماره و سپس در پائیز 1373 اولین شماره خود را رسماً منتشر کرد و تاکنون 76 شماره از آن به چاپ رسیده است.
   مجلات فقه و حوزه در پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی به نشانی
www.daftarmags.ir  به صورت تمام متن در دسترس است.

7. اسلام و مطالعات اجتماعی
   فصلنامه اسلام و مطالعات اجتماعی براساس مصوبه هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی با هدف تولید دانش و معرفت علمی، ترویج و انتشار یافته¬های پژوهشی و آثار اندیشمندان در حوزه مطالعات فرهنگی و اجتماعی معطوف به دین و مباحث حوزوی، در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر می¬شود و تاکنون دو شماره آن منتشر گردیده است.

 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 11066
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما