مهمان شصت و سومین جلسه از سلسله دیدارها با اصحاب قلم:

لزوم الگوگیری از سیره اهل بیت در پیشگیری از وقوع تنش و مدیریت تنش های ایجاد شده در جامعه

دکتر حسین قاضی خانی در مصاحبه با خبرگزاری رسا تأکید کرد:لزوم الگوگیری از سیره اهل بیت علیهم السلام در پیشگیری از وقوع تنش و مدیریت تنش های ایجاد شده در جامعه
مهمان شصت و سومین جلسه از سلسله دیدارها با اصحاب قلم، دکتر حسین قاضی خانی، عضو هیات علمی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام بودند که به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند
در این دیدار که روز پنجشنبه هفتم شهریورماه و در محل فروشگاه آثار منتشر شده پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، دکتر حسین قاضی خانی عضو هیات علمی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند. خبرنگار خبرگزاری رسا در ابتدا از ایشان خواستند که ضمن معرفی اجمالی، در مورد سوابق علمی و آثار منتشر شده خودشان توضیحاتی ارائه دهند.
🔽دکتر حسین قاضی خانی پس از بیان مختصر سوابق علمی، با توجه به اینکه عنوان کتاب منتشر شده ایشان «رسول خدا (ص) و مدیریت تنش های مدینه» می باشد، در رابطه با موضوع تنش هایی که ناگزیر در جامعه به وقوع می پیوندد مباحثی مطرح کردند. از جمله اینکه تنش های موجود در جامعه تأثیر منفی بر حرکت رو به جلو جامعه می گذارند.

ایشان با اشاره به اینکه قبل از تألیف این کتاب موضوع یاد شده یکی از مشغله های ذهنی شان بوده است، متذکر شدند که به ذهنم رسید که الگوگیری از اهل بیت علیهم السلام و شخص پیامبر اکرم (ص) که در متن تنش های موجود در شهر مدینه قرار داشتند و به مدیریت این تعارضات می پرداختند می تواند یکی از بهترین الگوها برای ما در حل این نوع معضلات باشند.
گزارش تصویری دیدار با اصحاب قلم شماره 63
منبع:

07:051398/6/11
تعداد بازدید: 424
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 425
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما