در دیدار رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با آیت الله نوری همدانی مطرح شد: برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» در اسفندماه رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم» در ۱۹ اسفندماه ۹۸ به همت این دفتر خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایسکا (پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در دیدار با آیت الله نوری همدانی با اشاره به برگزاری همایش های مختلف در این دفتر، اظهار داشت: در کنار فعالیت های متعدد تبلیغی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی، یکی از کارهایی که هر ساله در دست اقدام داریم، برگزاری همایش های علمی می باشد و سال ها است که این همایش ها را با تولیدات علمی مناسب توأم کرده ایم و هر همایش علمی که برگزار می شود، زمینه ای برای تولید آثار علمی است.

وی با بیان اینکه در بهمن ماه و اسفندماه سال جاری چند همایش را برگزار کردیم و در دست اقدام داریم گفت: از جمله این همایش ها، همایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» است که چند روز گذشته آن را برگزار کردیم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: در این همایش ۳۰ نشست علمی را با حضور اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی در قم برگزار کردیم و مقالات علمی را در راستای محورهای گوناگون این بیانیه سفارش دادیم و خروجی مقالات سفارشی و ارسالی و نشست های علمی مشتمل بر ۳۵۰۰ صفحه در قالب ۶ جلد راجع به بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی بیان داشت: حدود ۶۲ مقاله این همایش را شخصیت های علمی دفتر تبلیغات اسلامی نوشتند و مابقی آن را از شخصیت های دانشگاهی استفاده شده است. 

حجت الاسلام والمسلمین واعظی تصریح کرد: همچنین چندی پیش همایش «نظریه انتظار از دیدگاه مقام معظم رهبری» را برگزار کردیم که کار علمی خوبی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی، مقاومت در برابر استکبار و مسأله ظلم ستیزی است که جوهره اصلی انقلاب را تشکیل می دهد اظهارداشت: مقاومت در ابعاد مختلف بر حیات و موجودیت جمهوری اسلامی سایه افکن شده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برهمین اساس تصمیم گرفته شد که پایه ها و بنیان های نظری مقاومت از دیدگاه قرآن را در قالب همایشی بررسی کنیم که آثار قابل توجهی به این همایش رسیده و این همایش ۱۶ اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد شد.

 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی تبلیغ نیوز
کلمات کليدي
همایش ملی مقاومت, حجت الاسلام دکتر احمد واعظی, اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 208
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما