برگزاری نشست خبری؛ طرح روشمند سازی علوم اسلامی؛ مشق اجتهاد  پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): نشست خبری طرح روشمند سازی علوم اسلامی و آغاز کارگاه های مشق اجتهاد با حضور جمعهی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن جلسات خبرگزاری حوزه برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایسکا: صبح امروز نشست خبری طرح روشمندسازی علوم اسلامی و آغاز به کار کارگاه های مشق اجتهاد با همکاری پژوهشکده اخلاق و معنویت، خبرگزاری رسا و مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) و حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات خبرگزاری حوزه برگزار شد. 

در این نشست خبری که صبح امروز (7 بهمن 98) تشکیل شد، حجج اسلام: محمد عالم زاده نوری (ناظر دوره های اخلاق پژوهی مشق اجتهاد)، سیدرضی آصف آگاه اشکوری (دبیر میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، مصطفی دری (مدیر طرح مشق اجتهاد) و سیدمحمدرضا شریعتمداری (معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا) به بیان نظرات خود پرداختند.
در ابتدای این نشست خبری، حجت الاسلام دری با اشاره به  پیشینه ای از فعالیت های انجام شده در راستای طرح مذکور،  به معرفی برنامه های در حال اجرا تا پایان سال پرداخت که در شهرهای اراک، قم، گرگان پرداخت که مخاطبان آنها طلاب سطح چهار حوزه علمیه یا دانشجویان دکتری دانشگاه های مرتبط با موضوع یادشده هستند.
در ادامه حجت الاسلام عالم زاده نوری ضمن بیان پیشینه ای از شکل گیری پژوهشکده اخلاق و معنویت، با استناد به آیات قرآن، هدف از بعثت انبیا را تزکیه و تهذیب انسان برشمرد که این پژوهشکده، به طور روشمند، اصولی و فنی در چهار محور اصلیِ: الهیات اخلاق، تربیت اخلاقی، مطالعات معنویت اسلامی و اخلاق کاربردی و حرفه ای به این مهم می پردازد.
حجت الاسلام شریعتمداری، معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) نیز گزارشی در زمینه فعالیت های مؤسسه ارائه کرد و افزود: متأسفانه یکی از اشکالات جدی در مجامع علمی ایران اعم از حوزه و دانشگاه دست به قلم نشدن دانش آموختگان است که امیدواریم این طرح برخی از کاستی ها را جبران کند.

سپس حجت الاسلام آصف آگاه در زمینه پیشینه طرح روشمندسازی علوم اسلامی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سال های اخیر تلاش کرده است به صورت مسأله محور به مسائل بپردازد که در این زمینه 12کلان برنامه را مد نظر قرار داده و یکی از کلان برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، روشمندسازی علوم اسلامی است که در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی اجرا می شود.

 
منبع: اخبار پژوهشکده اخلاق و معنویت
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده اخلاق و معنویت, نشست خبری
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 122
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما