در جلسه شورای تصمیم‌گیری همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت مطرح شد ارسال 170 چکیده و 37 مقاله به دبیرخانه همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت جلسه شورای تصمیم‌گیری همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت با اداره همکاری‌ها برگزار شد. در ابتدای این جلسه آقای دکتر اسفندیار ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان در جلسه و همکاری‌های صورت‌گرفته تاکنون، تأکید کردند که برای برگزاری هرچه موفق‌تر همایش در تاریخ مقرر از هم‌اکنون باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی داشته باشیم و حتی پیش از موعد مقرر برخی فعالیت‌ها مانند چاپ مجموعه‌مقالات و ... را به سرانجام برسانیم.  در ادامه دکتر محمد سوری مدیر گروه فلسفه با بیان گزارشی کوتاه از فعالیت‌های صورت‌گرفته تاکنون، گزارشی اجمالی از مقالات و چکیده‌های دریافتی در بخش داخلی و بین‌الملل دادند و در ادامه آقای عیسی بابامیر دبیر اجرایی همایش، بیان داشتند که تاکنون 170 چکیده و تعداد 37 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده است که 3 مقاله از این تعداد مقالات سفارشی است که نهایی‌شده و به‌زودی در شماره اختصاصی فصلنامه علمی‌پژوهشی نقدونظر منتشر خواهد شد.
در ادامه آقای فصیحی دبیر بخش بین‌الملل همایش گزارشی از روند کار همایش در بخش خارجی ارائه دادند. ایشان بیان داشتند که کارهایی پیش از همایش از جمله تبلیغات گسترده در سایت‌های مرتبط برای جذب مقالات انجام شده است و تاکنون 60 چکیده خارجی به دست ما رسیده است. با افراد خارجی به صورت فردی و گروهی ارتباط برقرار شده تا در همایش شرکت کنند که بعضی از این افراد، سخنرانان اصلی همایش خواهند بود.
ایشان در ادامه به دو پیش‌نشست با حضور مهمانان خارجی اشاره کردند که مراحل کار در حال پیگیری است. ایشان درخواست کردند به‌منظور سهولت در روند کار در بخش بین‌الملل، جهت گرفتن ویزا به‌ویژه برای مهمانان از انگلستان و امریکا و ایاب و ذهاب سخنرانان اصلی و تشریفات، اقدامات لازم صورت بگیرد.
ایشان یکی از موضوعات مهم در این زمینه را انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با برخی مراکز برای همکاری‌های بیشتر دانستند. در ادامه آقای دکتر علی‌پور، پیشنهاد کردند دریافت چکیده‌های بیشتر در بخش خارجی متوقف نشود تا مجموعه‌مقالات و چکیده‌مقالات پرباری داشته باشیم.
همچنین با توجه به اشاره دکتر اسفندیار به برگزاری همایش بیانیه گام دوم در بهمن‌ماه سال جاری از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، بر لزوم پرهیز از همزمانی این دو همایش تأکید کردند و با توجه به عدم امکان جابجایی زمان همایش جاودانگی نفس، مقرر شد دکتر علیپور درباره زمان برگزاری همایش در موعد مقرر، و عدم تداخل با همایش بیانیه گام دوم در جلسه کمیته علمی این همایش، هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. در ادامه دکتر علی‌پور درباره هزینه‌های لازم برای همایش پیشنهاد دادند رایزنی‌های لازم با وزارت‌های علوم و ارشاد اسلامی و نیز مرکز گفتگوی ادیان و نیز شهرداری قم و مراکز مرتبط صورت بگیرد.

مقرر شد دکتر سوری در جلسه‌ای با آقای دکتر محسن جوادی رایزنی‌ها و هماهنگی‌های لازم با وزارت علوم و نهادهای علمی و فرهنگی دیگر را انجام بدهند.
 
منبع: اخبار پژوهشکده فلسفه و کلام
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده فلسفه و کلام, اخبار مرکز همکاری های علمی, همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 220
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما