سفر بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت علیهم السلام زمانی جامعه می‌تواند ثمره‌های ایدئولوژی و جهان‌بینی خود را به نمایش بگذارد که سبک زندگی او متناسب با باورها و ارزش‌هایش شکل گرفته باشد. یکی از موضوعاتی که ضرورت دارد مسلمانان با بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی و سیره اهل‌بیت(ع) به آن عمل کنند، سبک و شیوه سفر است. اثر حاضر پرداختی به این موضوع است.
سفر بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت علیهم السلام
نویسنده: عیسی عیسی‌زاده
تهیه: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
نوبت چاپ: اول، 1397
صفحات: 72
قطع: پالتویی، شومیز
قیمت: 65000 ریال
کد: 474
تکامل انسانی از مهم‌ترین رسالت‌های پیامبران است. بشر زمانی به قله‌های تکامل خواهد رسید که زندگی‌اش در عرصه ایمان و عمل توحیدی گردد و دستیابی به چنین زندگی هنگامی فراهم خواهد شد که سبک و شیوه زندگی در حوزه‌های گوناگونِ فردی و اجتماعی بر پایه‌های مستحکم ایمان و باورهای درونی استوارگردد و زمینه تجلّی عینی آموزه‌های وحیانی در آن فراهم شود.
پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با همت پژوهشگران فرهیخته و بهره‌گیری از آموزه‌های نورانی قرآن و اهل بیت: تلاش کرده است با تدوین فرهنگ‌نامه سبک زندگی، کاربردی‌ترین اطلاعات را در موضوعات مرتبط با حوزه‌های گوناگون فردی، خانوادگی، اجتماعی و محیط زیست در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. 
در میان مدخل‌های این فرهنگ‌نامه، برخی از موضوعات کاربرد فرهنگی ویژه‌ای دارند و عموم افراد جامعه به صورت گسترده با آن سروکار دارند؛ ازاین‌رو به منظور ارتقا و تقویت سبک زندگی اسلامی، شایسته است آموزه‌های دینی مربوط به این گونه موضوعات علاوه بر ارائه در فرهنگ‌نامه، به صورت کتابچه‌های مستقل در اندازه‌هایی که حمل و مطالعه آن آسان باشد، نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد؛ بر همین اساس در اثر پیشِ رو شاخصه‌های سبک سفر (مسافرت) از آموزه‌های قرآن و اهل بیت: تهیه شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. امید آنکه تهیه این گونه آثار قدمی باشد در پاسخگویی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی اسلامی که فرمودند: «جهت‌گیری پژوهش‌های قرآنی باید به سمت عینیت‌بخشی دستورات قرآن در جامعه و زندگی مردم باشد

 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
http://shop.isca.ac.ir/index.php/books/725-D8B3D981D8B1 کلمات کليدي
اخبار, عیسی عیسی زاده
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 596
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما