حجت الاسلام علی اسلامی مدیر گروه تفسیر قرآن گفت: تولید ۶۵ اثر تفسیری در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن مدیر گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: گروه تفسیر قرآن 65 اثر قرآنی در 102 جلد منتشر کرده است. به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی (مدبر) در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، افزود: پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن 32 سال پیش در راستای توسعه پژوهش های عمیق قرآنی تاسیس شده است و گروه تفسیر قرآن یکی از گروه های پنج گانه این پژوهشکده  است که 65 اثر قرآنی در 102 جلد منتشر کرده است.
وی عنوان کرد: شاخه های اصلی این کتاب ها شامل تفسیر ترتیبی قرآن شامل 7 عنوان در 35 جلد، 40 جلد تفسیر موضوعی قرآن، 3 جلد ترجمه قرآن کریم، 10 جلد متون آموزشی و6 جلد متون شبهه پژوهی است.
وی تصریح کرد: مهمترین اثر تفسیری گروه، تفسیر راهنما است که در 21 جلد منتشر شده است؛ تفاوت این تفسیر با دیگر تفاسیر این است که نسل جدیدی از تفسیر های ترتیبی که آن را تفسیر نمایه ای نامگذاری می کنیم و همه معارف قرآن کریم در قالب نمایه عرضه شده است؛ البته نمایه هایی که هم دارای توضیح است و هم مستند به آیه ای شده است که از آن استخراج شده است.
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد: اعضای هیئت علمی گروه تفسیر قرآن 6 نفر و یک محقق و یک کارشناس است که مجموعا 8 نفر را تشکیل می دهند.
وی گفت: حجت الاسلام والمسلمین یوسفی مقدم، دانشیار، و حجج اسلام حسن رمضانی، حسینی رامندی، محمد مهدی فیروزمهر، محمد سحرخوان و علی مدبر، دارای رتبه استادیار هستند و مرتضی دانشمند نیز با رتبه مربی در گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فعال هستند.

مدیر گروه تفسیر قرآن پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآورشد: در این پژوهشکده روی شاخه های اصلی تفسیر ترتیبی، تفسیر موضوعی، ترجمه قرآن کریم، متون آموزشی تفسیر و شبهه پژوهی کار می کنیم.
 
کلمات کليدي
نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی, اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 18
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما