علی پور در دیدار با با لئو بوکاردی سفیر واتیکان در ایران خواستار شد: مشارکت بیشتر واتیکان را درهمایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت گزارش جلسه شورای تصمیم گیری همایش بین المللی جاودانگی نفس دراسلام و مسیحیت با لئو بوکاردی سفیر واتیکان در ایران این جلسه در روز سه‌شنبه یکم مرداد ماه 1398 در سالن جلسات حوزه ریاست پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد. در ابتدای جلسه ریاست محترم پژوهشگاه ضمن عرض خیرمقدم،  به ارائه گزارش مختصری از عملکرد پژوهشگاه پرداختند و با اشاره به در پیش‌بودن همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت، در اسفند ماه سال جاری همکاری و مشارکت بیشتر واتیکان را در این رویداد بزرگ خواستار شدند.
در ادامه دکتر علی‌پور رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی نیز به تشریح فعالیت‌های پژوهشکده در سه حوزه الاهیات، کلام و فلسفه و کارهای تطبیقی در حوزه اسلام و مسیحیت پرداخت. وی درادامه چند عنوان از کتاب‌های چاپ‌شده در حوزه اسلام و مسیحیت از جمله؛ تقرب به خداوند در اسلام و مسیحیت، اخلاق مسیحی، چکیده مقالات نفس و بدن و... را معرفی کردند. وی افزود کلان‌پروژه نفس و بدن یکی از مهم‌ترین پروژه‌های پژوهشکده می‌باشد که همایش اول آن برگزار شد و مورد استقبال خوب بیشتر میهمانان بخش خارجی قرار گرفت. ایشان ابراز امیدواری کرد در آینده نیز همکاری خوبی از سوی واتیکان درباره همایش دوم صورت بپذیرد.
دکتر سوری رئیس گروه فلسفه ضمن توضیح محتوای برخی آثار منتشر شده در حوزه اسلام و مسیحیت، به فعالیت‌های انجام‌شده در امور بین الملل در خصوص همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت پرداخت و افزود تا‌کنون 60 چکیده انگلیسی و عربی از کشورهای مختلف دنیا از اساتید مطرح در این حوزه دریافت شده است.
درادامه لئو بوکاردی سفیر واتیکان در ایران به مؤسسات و نهادهای مختلفی که در قم فعالیت دارند و کارهای متنوعی در این نهاد‌ها و مؤسسات انجام می‌شود پرداخت و بر بهتر و بیشتر شدن ارتباط آنها با واتیکان تأکید کردند. 
وی در پایان به ارائه راهکارهایی مؤثر برای مشارکت بهتر واتیکان در همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت و ارتباط بیشتر دو طرف پرداخت.


 
منبع: اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده فلسفه و کلام, لئوبوکاردی سفیر واتیکان
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 161
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما