در جلسه مشترک با مسئولان موسسه امام موسی صدر مطرح شد: رونمایی از پایگاه تخصصی امام موسی صدر تا پایان سال 97 در این نشست مشترک که پس از بازدید نمایندگان موسسه امام موسی صدر از پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام پذیرفت، ضمن تاکید بر ادامه همکاری های دوجانبه، تاریخ رونمایی از پایگاه تخصصی امام موسی صدر نیز تصویب شد. حجت الاسلام و المسلمین سید تقی واردی، مدیر گروه سازماندهی اطلاعات و مدارک پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، در ادامه گفت: در این جلسه نرم افزار آثار امام موسی صدر که توسط گروه اشاعه اطلاعات و دانش این پژوهشکده، با پشتوانه محتوایی نمایه های آثار ایشان تهیه و به روزرسانی شده بود،  مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت، کلیات آن با تایید و تشویق مسئولین موسسه امام موسی صدر همراه شد و فقط در بخشی از جزییات مانند افزودن جستجوی لفظی و نمایه آیات و روایات، بارگزاری دیتا روی سرور پژوهشگاه، به تفاهم جدید دست یافتیم.
عضو هیات علمی پژوهشکده ضمن تاکید بر امکان توسعه نمایه سازی موضوعی آثار امام موسی صدر، تصریح کرد: این مهم با افزودن منابع و مقالات مرتبط با ایشان و همچنین ترجمه نمایه های فارسی به زبان عربی و یا ارتباط نمایه های موجود با متون عربی قابل دستیابی و عملیاتی است.
عضو شورای پژوهشی پژوهشکده در پایان تاکید کرد: زمانبندی پیشنهادی برای رونمایی از این پایگاه، نیمه دوم اسفند سال جاری مصوب شد که منوط به همکاری موسسه در ارائه صفحات نهایی گرافیکی نرم افزار است و با توجه به استمرار همکاری موسسه با پژوهشکده و اتمام تاریخ تفاهم نامه قبلی، بنا شد این تفاهم نامه تا پایان سال 1399 تمدید شود.

 
منبع: تولید محتوای پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی, حجت الاسلام و المسلمین سید تقی واردی, گروه سازماندهی اطلاعات و مدارک
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 262
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما