به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی شماره اول فصلنامه علمی ـ تخصصی «مطالعات علوم قرآن» منتشر شد  اولین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی مطالعات علوم قرآن به همت اداره نشریات و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اولین شماره فصلنامه علمی ـ تخصصی مطالعات علوم قرآن مربوط به پاییز 1398 منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرسhttp://jqss.isca.ac.ir/  نمایه گردید. 

«مرجعیت علمی قرآن از نگاه علامه طباطبایی;» نوشته محمد فاکر میبدی و محمدحسین رفیعی؛ «مرجعیت قرآن و گستره آن در اندیشه علامه سیدمحمدحسین فضل‌اللّه» به قلم فرج‌الله میرعرب؛ «بررسی و نقد اثرپذیری قرآن از تورات و انجیل در EQ (دائرة‌المعارف قرآن لیدن)» اثر علی خراسانی از جمله مقالات این شماره است.
همچنین «درآمدی بر مبانی علوم قرآنی مرجعیت علمی قرآن از دیدگاه آیت‌اللّه معرفت» نوشته سیدعلی سادات‌فخر؛ «بررسی شبهات دکتر سها درباره تعدد زوجات در قرآن کریم» به قلم حسین رضایی و فرج‌الله میرعرب؛ «نقد مغالطات مستشرقان در مطالعات قرآنی» اثر محمدعلی محمدی؛ «قواعد حاکم بر بهره‌مندی از روایات تفسیری» نوشته محسن قمرزاده و فاطمه السادات ارفع از دیگر مطالبی است که در این شماره منتشر شده است.

 
منبع: اداره نشریات پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی
کلمات کليدي
اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی, اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 243
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما