ارتحال ابوالشهداء حاج شیخ محمد لک‌زایی اعتمادی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد لک زایی به فرزندان شهیدش پیوست. به گزارش خبرگزاری ایسکا - ابنا - پدر سردار شهید حاج «حبیب لک زایی» به فرزند و نوه شهیدش پیوست. حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ «محمد لک زایی اعتمادی»، تحصیل کرده حوزه های علمیه زابل، مشهد و قم، عالمی وارسته، پرهیزگار، متقی، زاهد، انقلابی، مردمی، رزمنده، ایثارگر و عاشق اسلام، قرآن، پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت (علیهم السلام) بود. وی در تمامی سال های قبل و بعد از انقلاب اسلامی، عمر با برکت خویش را صرف گسترش ارزش های اسلامی و انقلابی و خدمات دینی و فرهنگی در منطقه محروم سیستان کرد.
آن فقید سعید از مریدان و پیروان امام خمینی(ره) در مسیر انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب و نیز پیرو مقام معظم رهبری در همه این سالها بود و به انجام وظایف الهی خویش به عنوان یک عالم دینی و مردمی اشتغال داشت.
مرحوم لک زایی (اعتمادی) همراه رزمندگان در سال های دفاع مقدس و سنگ صبور خانواده های معظم شهداء و ایثارگران در همه سال های پس از دفاع مقدس بود.
ایشان در همه ایام مقید بود نمازها را به جماعت اقامه کند؛ جلسات قرآن را پر رونق نگه دارد؛ نام اهل بیت (علیهم السلام) را زنده نگهدارد؛ شعائر مذهبی را بر پا دارد؛ و عطر شهادت را در جامعه بپراکند.
آن فقید سعید پدر سردار شهید حاج «حبیب لک زایی»، پدربزرگ طلبه شهید «مسلم لک زایی» و ابوالزوجه روحانی شهید «نعمت الله پیغان» بود. آقای «رضا لک زایی» که ماهها گروگان تروریست های تکفیری بود نیز از فرزندان ایشان است.
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «نجف لک زایی» رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و آقای دکتر «شریف لک زایی» عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم از تربیت یافتگان دامان پر مهر آن دانشمند راحل هستند.
مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد لک زایی، سرانجام پس از یک عمر خدمات مستمر علمی، دینی و انقلابی، شامگاه دیروز سه شنبه 11 تیر 1398 در سن هشتاد سالگی در شهر "زابل" چشم از جهان فرو بست.

برنامه مراسم تشییع، تدفین و ترحیم آن عالم وارسته متعاقباً اعلام می‌گردد.
خبرگزاری ایسکا این فقدان اسف بار را به جامعه روحانیت و مردم ولایتمدار سیستان و نیز همه بستگان، شاگردان و مریدان آن مرحوم تسلیت عرض می‌نماید.
کلمات کليدي
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد لک زایی اعتمادی, حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی, دکتر شریف لکزایی
<