به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کتاب «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم، با رویکرد شبهه پژوهی» منتشر شد کتاب « خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم، با رویکرد شبهه پژوهی» نوشته علی مدبّر(اسلامی)  عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، در معرفی این کتاب عنوان شده است: قرآن کریم خشونت اجتماعی (کاربرد نیرو در غیر جای خود و بر خلاف قانون) را نفی و به مهر و مدارا در همزیستی خانوادگی و اجتماعی دعوت می کند.

در این نوشتار دیدگاه کلی اسلام درباره خشونت و مدارا، همچنین زمینه‌ها و عوامل و آثار و پیامدهای خشونت و راه‌های خشونت‌زدایی از جامعه بررسی شده‌اند؛ همچنین شبهات خشونت در دین پاسخ یافته‌اند: شبهه خشونت در اخلاق و رفتار پیامبر(ص) و شبهه خشونت در احکام تشریعی اسلام که شامل حکم همزیستی با مخالفان، حکم امر به معروف و نهی از منکر، حکم جهاد، احکام کیفری و احکام خانواده می باشد.

کتاب «خشونت اجتماعی از منظر قرآن کریم، با رویکرد شبهه پژوهی» در 428 صفحه و با قیمت 70 هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.
منبع: اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن
کلمات کليدي
اخبار پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن, معرفی آثار
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 164
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما