ریاست محترم پژوهشگاه در شب شعر بر منبرخون مطرح کرد: مودت اهل بیت علیهم السلام شاخص حق و باطل است معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسامی با اشاره به آیه مودت ذی القربی گفت: این یک شاخص است که چه کسانی مودت را به جا آوردند و چه کسانی مودت را به جا نیاوردند.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در شب شعر «بر منبر خون » که به پاسداشت شهدای روحانی مدافع حرم به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، با عرض خیر مقدم به خانواده های شهدا اظهار داشت: در این ایام مظلومیت اهل بیت علیهم السلام چه در سوریه و چه در عراق و مناطق دیگر قابل مشاهده است.
 وی با اشاره به آیه  قُل لَّا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى اظهار داشت: قدر متیقن از «ذی القربی » اهل بیت علیهم السلام هستند و مگر می شود  کسی مدعی عمل به قرآن و پیروی از پیامبرص باشد و به حرم حضرت زینب سلام الله علیها تعرض کند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اظهار داشت: مگر می شود کسی آیه مودت ذی القربی را خوانده باشد و  حرم عسکریین سلام الله علیهما در سامرا را منفجر  کند، مگر می شود کسی با قرآن سرو کار داشته باشد و با حضرت زهراسلام الله علیها این گونه عمل کند و با امام حسن مجتبی علیه السلام  و با امیر المؤمنین علیه السلام  و امام حسین علیه السلام آن گونه عمل کند.
وی با بیان این که همین چیزی که امروز اتفاق افتاده، در صدر اسلام هم اتفاق افتاده بود، گفت: این یک شاخص است که چه کسانی مودت را به جا آوردند و چه کسانی مودت را به جا نیاوردند؛ در این جا دو تابلو جلو ما است؛ کسانی که نه تنها مودت را به جا نیاوردند بلکه دشمنی، خباثت، پلیدی و جنایت را در پیش گرفتند و با کمال پر رویی ادعای پیروی از قرآن می کنند و با کمال وقاحت ادعای توحید می کنند و با کمال بی شرمی ادعای اسلام می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی با بیان این که باید از این ها پرسید که کارنامه شما با توجه به این آیه قرآن چیست؟ افزود:  پیروان اهل بیت علیهم السلام و شیعیان امیرالمؤمنین علیه السلام به بهترین وجه به این آیه عمل کردند و ما خوشحالیم که در این امتحان قبول شدیم و این توفیقی می باشد که خدا به ما داده است.
وی افزود: قدم مبارکی که فرزندان شما برداشتند و شهید شدند، نصرت و مودت اهل بیت علیهم السلام  بود و خدای متعال در آیه ۴۰ سوره توبه به کسانی که پیامبر را اذیت کردند فرمود: اإِلاَّ تَنصُرُوهُ فَقَدْ نَصَرَهُ اللّهُ  یعنی اگر شما َّ  کمک پیامبرص نکردید خدا کمک می کند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که نصرت خداوند بر اهل بیت پیامبر در این زمان به دست فرزندان شما اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد:برخی از کسانی که به فیض شهادت نائل آمدند از کشورهای افغانستان، پاکستان و ایران و عراق به نصرت اهل بیت علیهم السلام  رفتند و بدا به حال کسانی که این سرمایه ها در کشورهایشان بودند ولی دولت مردانشان رو سیاه شدند.‌
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی
کلمات کليدي
اخبار روابط عمومی, روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی, حجت الاسلام نجف لکزایی
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 54
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما