به گزارش ستاد خبری فضای مجازی ستاد اربعین: دکتر اسفندیار: اربعین عامل مهم قدرت نرم مسلمانان است  رجبعلی اسفندیارعضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اربعین را همانند موسم حج، قدرت نرم جهان اسلام دانست و گفت: قدرت نرم‌محصول و برآیند تصویرسازی مثبت از خود همراه با رضایت دیگران است و این مفهوم به خوبی در راهپیمایی اربعین مشاهده می شود.

قدس آنلاین؛ به گزارش ستاد خبری فضای مجازی ستاد اربعین، دکتر رجبعلی اسفندیار عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی اربعین را همانند موسم حج، قدرت نرم جهان اسلام دانست و گفت: قدرت نرم‌محصول و برآیند تصویرسازی مثبت از خود همراه با رضایت دیگران است و این مفهوم به خوبی در راهپیمایی اربعین مشاهده می شود.
وی با اشاره به مولفه های قدرت نرم اظهار داشت: تولید مطلوبیت‌های سیاسی و تاثیرگذاری بر مشروعیت سیاسی از جمله کارکردهای اربعین است و این‌حماسه در سطح جامعه طبیعی‌ترین رابطه میان ملت‌ها را فراهم می‌کند و ارتباطات علمی و دیپلماتیک خاص را رقم می‌زند.
اسفندیار اربعین را یکی‌از عوامل جدی وحدت میان مسلمین دانست و گفت: این حماسه بزرگ‌تاریخی تکیه بر ارزش‌های معنوی و فرهنگی دارد و این یک مساله جدی در شکل‌دهی قدرت نرم است چون یک‌باور و یک هنجار مشترک میان مسلمانان است که می‌تواند محور وحدت بر یک‌ زمینه مشترک باشد.
کلمات کليدي
رجبعلی اسفندیار, ستاد اربعین
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 75
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما