معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:

نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای باز خوانی سیاست های پژوهشی  و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی است.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ،نمایشگاه هفته پژوهش را فرصتی برای  باز خوانی سیاست های پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی دانست.
 به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی  در گفت و گویی اظهار داشت:
خداوند متعال را شاکریم که توفیق داد امسال پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را برگزار کنیم.
نمایشگاه هفته پژوهش، اهداف متفاوتی را پیگیری می‌کند‌. 

 وی با بیان این که نمایشگاه هفته پژوهش اهداف متفاوتی را پیگیری می کند،گفت:مهم‌ترین هدف نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی، آگاهی مخاطبان، همکاران، اصحاب رسانه، مدیران و مسئولان مختلف، از تولیدات و دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه‌های مختلف است.
معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی  حوزه علمیه قم تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی با برپایی نمایشگاه در صدد است که  بخشی از ضرورت اطلاع‌رسانی را تأمین کند. همچنین نمایشگاه، میدانی است برای تبادل نظر میان اعضای محترم هیأت علمی، پژوهشگران و مدیران کلان‌پروژه‌ها با مخاطبان و اصحاب رسانه و تبادل نظر در زمینه خلأهای پژوهشی و فناوری و همین طور شیوه استفاده از آنچه که تولید شده. می باشد.
وی افزود: بخش دیگری از پنجمین نمایشگاه  دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ،اختصاص به تجلیل از کسانی دارد که این تولیدات  علمی و فناوری را برعهده داشته‌اند که به نوعی قدردانی از این عزیزان محسوب می‌شود. 
حجه الاسلام و المسلمین لک زایی  از دیگر محورهای  این نمایشگاه را تقدیر وتشکر از مجلات برتر و مدیران ستادی برتر در این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت:
با توجه به اینکه هر روز یک جلسه جشنواره‌ای برگزار می‌شود، گزارش‌های مختلف و تبادل نظر میان مسئولان مراکز پژوهشی مختلف حوزوی، دانشگاهی و حتی عرصه‌های اطلاع‌رسانی و دیگر مدیران، چه در سطح استانی و چه در سطح ملی نیز صورت می‌گیرد.
وی با بیان این که همه ساله سعی کرده‌ایم با استفاده از نظرسنجی‌هایی که می‌شود، به ارتقاء نمایشگاه کمک کنیم. کسانی که نمایشگاه‌های مختلفی را دیده‌اند، اذعان داشتند که در هر سال شاهد پیشرفت محسوسی در سطح نمایشگاه هستند. 
رئیش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای بازخوانی سیاست‌های پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات  اسلامی دانست و تصزیح کرد: به ویژه در دو سال اخیر، سعی کرده‌ایم بر تحولات پژوهشی و فناوری در عرصه دفتر تبلیغات تمرکز کنیم که سعی شده رویکرد مسئله‌محوری و توانمندسازی علوم اسلامی و همین طور رویکرد اسلامی بر علوم انسانی در سطح دفتر تقویت شود. 
وی افزود:از دیگر مباحثی که در سال‌های اخیر تقویت شده، می‌توان به بحث سبک زندگی اسلامی، توجه به مسائل خانواده و تحکیم بنیان خانواده، بحث توجه به اخلاق؛ به‌ویژه اخلاق کاربردی، توجه به مرجعیت علمی قرآن در عرصه علوم اسلامی و علوم انسانی، توجه به مسأله ولایت فقیه، مسأله کارآمدی دولت اسلامی و خود بحث دولت‌سازی، بحث امدادگری فرهنگی و نیز بحث عدالت اجتماعی و... که مخصوصاً در سال‌های اخیر مورد توجه و عنایت مقام معظم رهبری بوده، اشاره کرد. 
حجت الاسلام و المسلمین لک زایی اظهار داشت:در نمایشگاه امسال، علاوه بر رویکرد مسأله‌محوری، بحث تحقق بیانیه گام دوم ـ که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده ـ در دستور کار قرارگرفته و به عنوان رویکرد ویژه نمایشگاه پنجم، مورد توجه جدی قرار دارد.. 
وی خاطر نشان کرد:با توجه به اینکه در سطح دفتر تبلیغات اسلامی، همایش علمی همه‌جانبه‌ای هم در این خصوص طراحی شد، ان‌شاءالله با همکاری همه مراکز دفتر تبلیغات در بهمن‌ماه امسال این همایش برگزار خواهد شد. 
منبع:روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی
كلمات كليدي : اخبار روابط عمومی , اخبار پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

تاریخ خبر: 1398/9/23 شنبه
تعداد بازدید کل: 452 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 453
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما