چیستی تمدن

​​​​​​​مقاله‌هایی که در این کتاب گرد آمده، دربردارندۀ ادبیات جدید و آورده‌های تازه‌ در درک «تمدن» و ماهیّت آن است. طرح مسئله‌های جدید، به کارگیری روش‌های نو و استفاده از رویکردهای متنوع در لابلای مقاله‌ها، چارچوب‌های قدیمی در تمدن‌پژوهی و پیش‌فرض‌های نادرست در میان محققان تمدنی در ایران را در هم می‌ریزد و افق‌های نظری تازه‌ای را در مطالعات اسلامی ـ تمدنی پیش می‌نهد.
عنوان کتاب:چیستی تمدن
نویسنده:جمعی از نویسندگان
ترجمه: سیدمحمدحسین صالحی
تهیه: مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی
نوبت چاپ: اول، 1398
صفحات: 604
قطع: رقعی، شومیز
قیمت: 1000000 ریال
کد: 556 


مقاله‌هایی که در این کتاب گرد آمده، دربردارندۀ ادبیات جدید و آورده‌های تازه‌ در درک «تمدن» و ماهیّت آن است. طرح مسئله‌های جدید، به کارگیری روش‌های نو و استفاده از رویکردهای متنوع در لابلای مقاله‌ها، چارچوب‌های قدیمی در تمدن‌پژوهی و پیش‌فرض‌های نادرست در میان محققان تمدنی در ایران را در هم می‌ریزد و افق‌های نظری تازه‌ای را در مطالعات اسلامی ـ تمدنی پیش می‌نهد.
طرح ادبیات ترجمه‌ای (و گاه تطبیقی) در حوزه‌های تمدنی نه برای ایجاد تراکمی از مفاهیم غربی و گاه سکولار در تحقیقات اسلامی و انقلابی است، بلکه برای طرح مفاهیم تازه و خلقِ پرسش‌های نو (معطوف به چالش‌ها و نیازهای جدید) در موضوع «تمدن» است تا بلکه تمدن‌شناسان و تمدن‌پژوهان ایرانی با تکیه بر مصادر دینی و منابع بومی، تحقیقات به‌روز و کارآمدی را ارائه نمایند و نظرات و نظریات تمدنی‌شان را به چالش‌های امروزین در جهان کنونی معطوف سازند و البته تمدن را در «پاسخ‌های متراکم به نیازهای انباشتۀ انسان معاصر» پی بگیرند.
منبع:پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
فايل هاي مربوطه :
چيستي تمدن.pdf726.845 KB
كلمات كليدي : آثار علمی , آثار پژوهشی , آثار علمی مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی

تاریخ خبر: 1398/11/14 دوشنبه
تعداد بازدید کل: 116 تعداد بازدید امروز: 5
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 117
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما