به مناسبت ارتحال دکتر ابراهیم علیپور صادر شد:

پیام تسلیت استاد نجف لک زایی

از سوی حجه الاسلام دکتر نجف لک زایی ریاست محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به مناسبت ارتحال دکتر ابراهیم علیپور پیامی صادر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایسکا (پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی)  در پی ارتحال ناگهانی فاضل اندیشمند جناب آقای دکتر ابراهیم علیپور رئیس محترم پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی از سوی حجه الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی رئیس محترم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی صادر شد متن پیام  ایشان در ذیل آورده می شود.
بسم الله الرحمن الرحیم
 انا لله و انا الیه راجعون 
عزادار اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب و یاران آن حضرت بودیم که دوست عزیز و همکار شفیقمان دکتر ابراهیم علیپور در واپسین ساعات روز اربعین به سوی مولایش امام حسین پر کشید و همه ما را عزادار و به سوگی دوباره نشاند.
ارتحال این دانشمند فاضل و مدیر موفق و متواضع، باعث تاثر و تاسف شدید اینجانب شد. هنوز صدای پر از مهر و محبتش را  در مدتی که اینجانب درگیر ویروس منحوس کرونا بودم و جهت احوال پرسی با بنده تماس گرفت  در ذهن دارم که در ضمن صحبت، اشاره کرد حال او و برخی از اعضای خانواده اش نیز مساعد نیست. در روز اربعین حسینی که با فرزند برومندش در مورد آخرین وضعیت بیماری دکتر علیپور صحبت می کردم بیان کرد که هر چند وضعیت اکسیژن خون بهتر شده اما حال پدرم اصلا مناسب نیست.  متاسفانه در شام اربعین حسینی باخبر شدم روح آن عزیز به ملکوت پرواز کرد و همه ما را داغدار و عزادار نمود. اینجانب با تسلیم در برابر مشیت و تقدیر الهی، این ضایعه دردناک را به همسر مکرم، فرزندان و بستگان محترم و نیز همکاران، دوستان و آشنایان، شاگردان و علاقمندان آن مرحوم تسلیت عرض می کنم. 
 دکتر ابراهیم علیپور در طول مدت مدیریت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی با برنامه ریزی دقیق و تلاش و کوشش مداوم موفق شد ارتقای چشمگیری در برنامه ها و فعالیت های این پژوهشکده ایجاد نماید. پیگیری و اجرای کلان برنامه علم دینی و کار بست آن در آموزش و پرورش با همکاری آن وزارتخانه ،  پیگیری و اجرای کلان برنامه نفس و بدن در اسلام و مسیحیت با برقراری ارتباط با مراکز علمی در سطح جهان، پیگیری  و راه اندازی مجله انگلیسی نفس و بدن که تا کنون دو شماره آن آماده چاپ شده است، برگزاری کلان برنامه معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها که در روزهای اخیر و از طریق فضای مجازی، همایش علمی آن برگزار شد و شروع پروژه های مساله محور مهم واتمام پروژه های ناتمام و جهش در منشورات و تولیدات پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی،  بخشی از خدمات ارزشمند آن مرحوم مغفور است که ان شاءالله زاد و توشه آخرت آن مرحوم باشد.
دکتر علیپور مدیری خلاق مدار،منضبط، دوراندیش، مساله محور و برنامه ریز و موفق در ساماندهی جهت تحقق اهداف  و برنامه ها و پرتلاش در تجمیع و هم افزایی منابع انسانی بود. حضور موثر ایشان در مراکز علمی آموزشی و پژوهشی حوزه و دانشگاه، نشان دهنده بخشی از  برکات آن عزیز سفر کرده است پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مدیری دانشمند و پر توان را از دست داد. 
اینجانب بار دیگر این مصیبت جانکاه را به خانواده و فرزندان و بستگان محترم و نیز همکاران عزیزم در دفتر تبلیغات اسلامی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بویژه پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی و پژوهشگاه جامعه الزهرا که ریاست آن پژوهشگاه را نیز بر عهده داشت، تسلیت عرض میکنم.
  از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان محترم بویژه همسر مکرم و فرزندان برومند ایشان صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن فقید سعید رحمت و غفران الهی را  مسئلت می نمایم.  و امید دارم با عنایت خداوند، آن مرحوم میهمان سفره حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام باشد. 
نجف لک زایی
 رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

 
منبع:پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

14:521399/7/18
تعداد بازدید: 306
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 307
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما