به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی؛

تقاهم نامه با مرکز تخصصی امام خمینی(ره) منعقد شد

پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا): در راستای ایجاد و گسترش همکاری میان مراکز پژوهشی دینی و استفاده متقابل از تجارب، تفاهم نامه ای بین پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی و مرکز تخصصی امام خمینی(ره) منعقد گردید.

ایجاد و گسترش همکاری میان مؤسسات و نهادهای دینی، علمی، فرهنگی و اطلاع رسانی و استفاده متقابل از تجارب، تخصص ها، امکانات، دانش و محتوای ارزشی تولید شده در هر یک، زمینه ساز فعال سازی بهینه قابلیت‌های موجود و جلوگیری از موازی کاری و ایجاد همسویی و همگرایی مطلوب در نیل به اهداف عالیه فرهنگی خواهد بود.

مدیر گروه نمایه سازی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با اعلام این خبر افزود: همکاری بین مؤسسات و نهادهای دینی- علمی و استفاده متقابل از تخصص ها و امکانات یکدیگر، موجب همگرایی بیشتر و مانع  موازی کاری می گردد.
حجت الاسلام و المسلمین سید تقی واردی در ادامه ابراز داشت: در راستای چنین اهدافی، تفاهم نامه ای بین پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی و مرکز تخصصی امام خمینی(ره) منعقد گردیده است. این تفاهم نامه به منظورایجاد ارتباط و گسترش تعاملات فنی و تبادل متون دیجیتالی، انتقال تجارب و دانش مدیریت اطلاعات با زیرساخت اصطلاح‎نامه، به روش نمایه‎سازی موضوعی بر اساس متون اسلامی (قرآن و حدیث)، اجرا و تکمیل طرح‎های پژوهشی مرکز، در قالب مشاوره، نظارت و ارزیابی و تولید محصولات علمی و پژوهشی مشترک با رویکرد سازماندهی و مدیریت محتوایی اطلاعات تنظیم گردیده است.
وی در ادامه گفت: پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی متعهد شده علاوه بر مشاوره های پژهشی، در زمینه استاندارد سازی ابزارهای مدیریت اطلاعات (مانند اصطلاحنامه و نمایه سازی) و انتقال تجربیات پژوهشگران این مرکز تخصصی و برگزاری دوره‌های آموزشی همکاری نماید.
مرکز تخصصی امام خمینی(ره) نیز متعهد شد، علاوه بر تأمین هزینه‎های مهندسی و نرم‎افزاری تخریج بانک‎های اطلاعاتی تولید شده در پایگاه مدیریت اطلاعات مرتبط با اهداف مرکز، منابع مالی مربوط به خدمات علمی ارائه شده از سوی پژوهشکده را نیز برعهده گیرد.
قابل ذکر است، رسمیت این تفاهم نامه از اسفند 1395 به مدت شش ماه است. در صورت نیاز، قابل تمدید خواهد بود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

12:301395/12/26
تعداد بازدید: 842
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • مطالب مرتبط
  • پربازدیدترین مطالب

Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما