در جلسه شورای مدیران پژوهشکده مصوب شد

همکاری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با موسسه فرهنگی - پژوهشی کوثر ترکیه

جلسه شورای مدیران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با حضور نماینده موسسه فرهنگی – پژوهشی کوثر ترکیه و مدیران گروه های پژوهشی پژوهشکده برگزار شد.


 

در راستای توافقنامه همکاری میان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و موسسه فرهنگی - پژوهشی کوثر ترکیه، نماینده این موسسه با حضور در جلسه شورای مدیران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به معرفی این موسسه پرداخت و از نزدیک با آثار و تولیدات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن آشنا شد.

حجت الاسلام والمسلمین کاری ضمن معرفی بخش‏ها و فعالیت‏های موسسه کوثر، کمبود محتوای غنی را از مهمترین مشکلات پیش رو ذکر کرد و گفت: در حوزه قرآن مخصوصا برای کودکان و نوجوانان با مشکل نبود محتوای غنی مواجه هستیم که امیدواریم با همکاری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن بتوانیم این کمبود را جبران کنیم.

حجت الاسلام کاری گفت: این موسسه آمادگی دارد در زمینه ترجمه آثار پژوهشکده به زبان‏های ترکی، فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی و آلمانی، چاپ و نشر و توزیع آثار در سطح اروپا اقدام نماید.

در ادامه جلسه مدیران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن ضمن معرفی مهمترین آثار به بیان دیدگاه‏های خود در مورد زمینه‏‌های همکاری پرداختند و مقرر شد برخی از آثار پژوهشکده از قبیل پیام های آسمانی، دانشنامه قرآنی نوجوانان، فرهنگ قرآن، اعلام قرآن، دائره المعارف قرآن کریم، مجموعه کتب پرسمان های قرآنی، فرهنگ موضوعی تفاسیر بعنوان اولویت‏های اولیه توسط موسسه کوثر بررسی شده و نسبت به ترجمه آن اقدام نمایند.

برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی قرآنی در ترکیه و ارائه آثار و محصولات پژوهشکده در این نمایشگاه، برگزاری نشست‏های تخصصی، همکاری در ترجمه پرتال جامع علوم و معارف قرآن به زبان ترکی، فعالیت‏ علمی و پژوهشی در حوزه‏‌های اِعلامی از طرف موسسه کوثر از جمله دیگر توافقات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و موسسه کوثر بود.

منبع:تولید محتوای پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
كلمات كليدي : اخبار

تاریخ خبر: 1397/4/20 چهارشنبه
تعداد بازدید کل: 203 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 204
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما