پژوهشکده اخلاق و معنویت نشست علمی برگزار کرد:

تصمیم گیری اخلاقی در کسب و کار؛ تئوری ها، مدل ها و تحقیقات تجربی

پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پژوهشکده اخلاق و معنویت در ادامه سلسله نشست های علمی خود، نشست علمی «تصمیم گیری اخلاقی در کسب و کار؛ تئوری ها، مدل ها و تحقیقات تجربی» را با ارائه دکتر پویا پیرملکی برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار ایسکا: در آستانۀ ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پژوهشکدۀ اخلاق و معنویت در ادامۀ سلسله نشست های علمی، نشست «تصمیم گیری اخلاقی در کسب و کار؛ تئوری ها، مدل ها و تحقیقات تجربی» را با ارائۀ دکتر پویا پیرملکی، عضو انجمن مدیریت رفتار سازمانی و محقق گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار کرد.
در این جلسه ابتدا دکتر پویا پیرملکی به بررسی پیشینه نظریه هایی دربارۀ اخلاق کسب و کار پرداخت که از تاریخ 1980-2016م مطرح بوده و مدل هایی از مولفه های اخلاق فردی و سازمانی کسب و کار را برشمرد. در ادامه نیز یک بعد فراتحلیلی کلی از همه نظریه ها به یک مدل کاملاً چند مولفه ای پیچیده ارائه کرد که حاصل این تحقیقات در مقاله ای به چاپ رسیده است. 
حجج اسلام دکتر محمدتقی اسلامی (مدیر گروه اخلاق پژوهشکده اخلاق و معنویت)، دکتر حسن بوسلیکی (مدیر گروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت ) و دکتر ابوالفضل گایینی (از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه) نیز در ادامه این نشست، ضمن بیان نقدهایی، به رفع ابهامات در مفهوم این نظریه (مثل: قضاوت اخلاقی، احساسات و تصمیمات اخلاقی در سازمان) پرداختند؛ همچنین به سوالات و اشکالات مطرح شده در این زمینه پرداختند که بعضاً فناوری های کسب و کار در سازمان به وجود می آورد؛ سوالاتی نظیر این که آیا مرزی بین تفاوت اخلاق و مقررات حقوقی سازمان وجود دارد؟ و آیا محدودکردن اخلاق در تصمیم گیری به قوانین و آیین نامه های اداری فروکاستن اخلاق نیست؟ و ... .
این نشست علمی از ساعت 30/12 تا 15/14 روز چهارشنبه، دهم بهمن ماه 97 و در سالن جلسات پژوهشکده اخلاق و معنویت برگزار شد.
 
منبع:
كلمات كليدي : اخبار پژوهشکده اخلاق و معنویت , دکتر پویا پیرملکی , دکتر حسن بوسلیکی

تاریخ خبر: 1397/11/11 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 192 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 193
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما