در راستای مصوبه شورای پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» منتشر می‌شود

پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» را جهت نشر به انتشارات پژوهشگاه ارسال کرد.

براساس مصوبه شورای پژوهشی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات (بخش عرفان عملی)» به قلم حجت الاسلام والمسلمین حسن رمضانی جهت نشر به انتشارات پژوهشگاه ارسال و به زودی منتشر خواهد شد.

این پژوهش بر آن است روشن سازد عرفان اسلامی ـ چه در بُعد نظر و چه در بُعد عمل ـ امری وارداتی و بیگانه با معارف قرآن و عترت نیست، بلکه از اصالت و استقلال برخوردار بوده و به هیچ مکتب و مرامی جز مکتب اسلام و هدایت ها، اشارت ها، لطایف و حقایقی که در نصوص و متون دینی ـ اعم از آیات و روایات ـ وجود دارد، مدیون و وابسته نیست.

همچنین این اثر، در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی بر دو امر تکیه و تاکید می کند. نخست، فطرت و نوع خلقت انسان هاست که ایجاب می کند هر انسانی بتواند به اندازۀ قابلیّت و تلاشش، ذوقیّات و کمالات عرفانی را تجربه کرده و آن ها را در خود شکوفا سازد. و دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت (علیهم السلام) است که مطمئن ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به فعلیّت رسیدن قابلیّت های انسانی بوده و می تواند انسان ها را با بهترین شیوه و مصون ترین طریقه به سر منزل مقصود برساند.
منبع:پرتال جامع علوم و معارف قرآن
عكس هاي مرتبط :
كلمات كليدي : اخبار

تاریخ خبر: 1397/8/15 سه‌شنبه
تعداد بازدید کل: 88 تعداد بازدید امروز: 2
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 89
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما