آیت الله امامی کاشانی:

هیچ اندیشه ای به اندازه مهدویت در طول تاریخ دشمن نداشته است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اتصال حکومت و نظام اسلامی با قیام امام زمان(عج) گفت: هیچ اندیشه به اندازه مهدویت در طول تاریخ دشمن نداشته است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در همایش «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت الله خامنه ای» که از صبح امروز در سالن همایش های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی آغاز شده و تا عصر امروز ادامه دارد، با بیان این که اصل موضوع مهدویت به بحث انتظار برمی گردد، اظهار داشت: اگر انتظار را از روایات مهدویت که نزدیک به 5000 حدیث است بگیریم، چیزی از آن باقی نمی ماند و پوچ و بی معنا می‌ شود.

وی با اشاره به امید به آینده، استقامت، انطباق فکری با امام زمان(عج) و حکومت اسلامی و توأم بودن سیاست به عنوان مباحث مهدوی مطرح در اندیشه رهبر معظم انقلاب یادآور شد: اتصال حکومت اسلامی و نظام اسلامی با قیام آن حضرت مورد تأکید قرار گرفته است.


آیت الله امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید به این مسأله به گونه ای اهمیت بدهیم که پایه های این بحث محکم شود تا یک شخص روحانی خارج نشین نگوید که بحث ظهور حضرت مهدی تنها دو روایت دارد و این دو روایت نمی تواند وجود امام زمان(عج) را ثابت کند.

هیچ اندیشه ای به اندازه مهدویت در طول تاریخ دشمن نداشته است

وی با اشاره به این که هیچ مسأله ای در طول تاریخ به اندازه انتظار مورد دشمنی قرار نگرفته است، تصریح کرد: یکی از دشمنان سرسخت این مسأله مسیحیت کاتولیک هستند که حتی پیشگویی های انجیل در ارتباط با آمدن منجی و دگرگونی عالم را به قیامت و نزول حضرت عیسی تفسیر می‌ کنند.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری بیان داشت: ما برای رسیدن به ظهور و آمدن منجی هرگز نباید از دعا و توسل به ایشان غافل باشیم همچنانکه در این دعاها و مناجات های مختلف، عنایات متعددی از جانب امام زمان(عج) شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت قرائت با فهم دعای عهد تصریح کرد: در این دعا عبارت های بلندی وجود دارد از جمله این که از خدا می‌ خواهیم به واسطه امام زمان(عج) مشکلات و سختی های ما را برطرف کند.

هیچ اندیشه ای به اندازه مهدویت در طول تاریخ دشمن نداشته است

آیت الله امامی کاشانی با بیان این که دشمنان اسلام پشت به پشت هم برای نابودی انقلاب اسلامی تلاش می‌ کنند، خاطرنشان کرد: ما از دعا برای همین کسانی که در عراق و سوریه و جاهای دیگر مشغول مبارزه با دشمنان هستند و همین طور برای رهبر عزیزمان نباید غافل باشیم.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: باید تلاش کنیم همه ما از منتظران واقعی آن حضرت قرار بگیریم و از کسانی باشیم که واقعا مصداق این حدیث شریف باشیم که «خیارالامة مع ابرار العترة» یعنی از جمله افرادی که امام زمان(عج) به آنها می‌ تواند دل ببندد.


عضو مجلس خبرگان رهبری حاج قاسم سلیمانی را نمونه بارز یادآور شد: شما دیدید که برای این سردار بزرگ جبهه مقاومت چه استقبال با شکوهی صورت گرفت و مردم چه برخورد عجیبی از خود نشان دادند.
منبع:خبرگزاری رسا

تاریخ خبر: 1398/11/3 پنجشنبه
تعداد بازدید کل: 446 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 447
Guest (PortalGuest)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي - دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما